• Adriana

Mám nový rukopis a bude to s ním ešte ťažké. Ale aj tak #tešírujem! (TIGRIA DUŠA)

Tigria duša – tento fantasy príbeh o veľkej bojovníčke s ešte väčším srdcom sa začal rysovať zarovno s Hierarchiou tmy. Keďže sa naraz nedokážem plne venovať dvom veľkým príbehom a neznášam medzi nimi „prepínať“, Hierarchia tmy dostala prednosť a Tigria duša dostala čas dozrieť. No a dozrela do tohto (ta dááá):Prvý diel novej série (tentoraz kratšej dvojdielnej, sľubujem!) je jediným príbehom, ku ktorému mám viac podkladov, ako je textu v samotnom rukopise. Vytvorila som vlastne knihu ku knihe. Mám v nej spísané všetko, čo som o novom príbehu potrebovala vedieť a na čom som chcela stavať. Na rozdiel od Hierarchie tmy totiž už nejde o urban fantasy. Dala som si tento darček – povedala som si, že keď dokončím svoju prvú trilógiu, môžem postúpiť na ďalší level: vlastný svet.


Bola som nadšená a pripravená. Až kým som nezačala. Asi štyri roky som nosila v hlave epickú predstavu, no len čo som napísala prvé dve kapitoly, musela som sa s ňou rozlúčiť. To nebol môj príbeh. Všetky moje podklady, všetky plány, všetky sny o úžasnom dobrodružstve, ktoré som si pre seba prichystala, takto poviem – šli do prdele. Nieže by z nich nič nezostalo, možno pár fragmentov, ale predo mnou sa začal rozvíjať iný príbeh, už ten naozaj môj, a fičal si celkom sám.


Postavy:

Skoro vždy postupujem tak isto. Keď raz spoznám postavy, na príbeh sa môžem už len pozerať. Pustila som sa do písania, no moje postavy sa mi predstavili trochu inak, ako som očakávala a povedali mi o sebe totálne šialené veci, takže tam to bolo vybavené. Iný príbeh, fu fu fu, dobre teda. Tak to býva, kurník. Autor mieni, postava mení.


Postavy, teraz už naozaj:

Džulisa, jej kôň.... vlastne nie, ešte počkať, najprv anotácia! (Či čo som to zo seba vypľula hneď na prvýkrát.)


ANOTÁCIA


Kráľovstvo je roztrieštené. Kráľ zmizol pred rokmi. Zanechal dve dcéry, prvorodenú princeznú Jukiru a princeznú Džulisu, ktoré si priazeň štyroch zvieracích božstiev – Tigra, Fénixa, Korytnačky a Draka, musia udržať samy. Starí nepriatelia zmlizli spolu s kráľom, no zdá sa, že mier bol pre kráľovstvo vykúpený len na nejaký čas. Aby ho princezné udržali, musia opäť ovládnuť búriaci sa východ. Tomu však panuje nenávistný Fénix, ktorý sa západu pod vládou Tigra neobáva ani najmenej. Džulisa putuje na východ, aby mu čelila a aby pomohla sestre. Uprostred súboja božstiev však bude musieť čeliť najmä bolesti a vlastnému strachu.Takto v skratke. Inšpirovala som sa čínskou mytológiou a vytvorila som svet, v ktorom vládnu štyri božstvá. Sú to energetické bytosti v podobe zvierat, ktoré s veľkou obľubou zasahujú do životov mojich postáv. Trochu sa hnevám, lebo do ich životov akosi dokázali zasahovať ešte viac než ja a to je vlastne ako možné? Ako je to fér? Tak vymyslím si ich všetkých, môžu mi ďakovať, ale ani ma len nepočúvajú. Dobre. Nechajme to. Takže ako som spomínala, všetko, čo ako autorka môžem, je pozerať sa. Dúfala som, že to dobre dopadne. Dopadlo. Prežila som si parádnu dobrodružnú výpravu, cestovala som, bila som sa, zaľúbila som sa, odhalila som pravdu, bola som totálne na dne, ale potom som zažiarila ako najväčšia drama queen – s Tigrou dušou som zažila všetko a veľmi dúfam, že raz si to vyskúšate aj vy. Vieme, ako je to u nás s fantasy – no good, no good. Takže uvidíme.


V každom prípade ja veselo pokračujem druhým a záverečným dielom. Potom? Ktovie. No, samozrejme, niečo sa mi už v hlave črtá. Ako vždy :)


Obálky mi veľkodušne opäť ilustruje Rastislav Le (@artdeepmind) a mapu k príbehu (fantasy svet bez mapy – na to sa ja nehrám) mi pomáha pripraviť ten najmilší a najlepší priateľ na svete aj vo všetkých svetoch. Poctivo po mne číta všetko a ešte poctivejšie všetko kritizuje, aby ste v budúcnosti mohli mať ten najlepší čitateľský zážitok.