• Adriana

O čom je môj príbeh hierarchií (Hierarchia tmy. Hierarchia svetla. Hierarchia šera)

Aktualizováno: 22. 4. 2021

Len démonológovia vedia, čo je po smrti. Človek odchádza do nehmotných sfér. Tam na neho čaká spektrum svetla a tmy... a v ňom oveľa viac života, ako by mu bolo milé.

Ľudia sú všelijakí, no všetci majú spoločné, že žijú v šedivom strede. Do šera sa dostávajú aj po tom, ako umrú. Je to presne tá časť spektra, ktorá spája svetlo a tmu. Medzistupeň medzi miestami, ktorým vládnu bytosti veľké ako galaxie a ľstivé ako ja (ja - autor, pozn. autora), keď sa snažím vyhovoriť z niečoho, do čoho sa mi nechce.Vitajte v Innsbrucku.

V centre väčšiny démonologických aktivít v západnej Európe. V sídle démonologického spoločenstva, ktoré využíva kontakt s bytosťami vo sférach na zištné ciele.

Svojim prominentným klientom z celého sveta môže poskytnúť služby, ktoré sú mimo chápania bežného smrteľníka.

Chcete mať srdce, ktoré vydrží večne? Chcete zvrátiť čas alebo odhaliť, čo vás ešte len čaká? Chcete kontrolovať ceny ropy a drahých kameňov?

Napríklad s tým posledným si celkom ľahko poradia mandrogy – démoni žijúci na temnej strane spektra schopní meniť celé skaly na drahokamy.

Samozrejme, nie zadarmo. Za potravu. Podľa posledných výkazov démonologického spoločenstva si mandrogy za 26 kíl platiny vyrokovali až 8 ľudských obetí. Bežný smrteľník vždy pochopil, až keď démonológovia súhlasili a hodili ho démonom. Obchod uzavretý.


 Tí, ktorí si nadprirodzené služby démonologického spoločenstva môžu dovoliť, majú však nejaké obete v paži. To sa rozhodne nebude páčiť hlavnej hrdinke príbehu, Radane Vranickej. Vyrastá v Prahe mimo sveta démonológov, no pre istú udalosť, ktorú nebudem spoilerovať a aj tak sa ju dočítate v anotácii, sa presúva... do Innsbrucku.

Tam sa začína jej cesta za démonologickou kariérou. Aj keď prichádza s čistým svedomím a pevne rozhodnutá konať to, čo je správne, zisťuje, že v Innsbrucku nič nie je čierno-biele. Jej otec, vodca Západného démonologického spoločenstva, je podľa jedných vrah a podľa druhých svätec. Zdá sa, že je oboje. Mohli by byť dokonca aj démoni niečo viac ako len príšery z nočných môr?

Willkommen in der Hauptstadt der Alpen – v Innsbrucku, v ktorom ani po troch knihách nemáte poňatia, kto v sebe nosí tmu a kto svetlo.