• Adriana

Spravila som niečo také, že som dokončila fantasy trilógiu. Iba tuším ako

Aktualizováno: 22. 4. 2021

Zdravím ťa, vidím, že ťa zaujíma, ako sa niečo také robí. Keď budem vedieť, napíšem viac.

Teraz ti viem k návodu na úspešné dokončenie trilógie, to sa rovná 300 normostrán (prvý diel, rozumej 88 141 slov) + 310 normostrán (druhý diel, toť 90 378 slov) + 255 normostrán (tretí diel, 74 888 slov), povedať toľko:
1. OSTAŇ HYDRATOVANÝ

Keď nebudeš piť dostatok tekutín, nedokončíš trilógiu. Na jej dokončenie potrebuješ funkčné orgány. Nehovorím, že na 100 %, ale musíš byť žijúci človek.

2. MAJ PONOŽKY

Nemusíš ich mať na sebe, ale maj ich v skrini, poruke. Ideálne čisté. Budeš ich potrebovať, najmä v zimnom období, aby si neprechladol. Prechladnutie je nepriateľom dokončenia trilógie. Počas prechladnutia nepíšeš. Ležíš a čajmi sa snažíš dohnať bod 1.

3. NIKAM NECHOĎ

Výlet na jachte s tvojou babkou, ktorá si dala patentovať robotický háčik na háčkovanie? Nákupy oblečenia v Tescu, lebo pri zháňaní údenej makrely potrebuješ aj nové gate? Narodeninová párty susedovho psa? To nie, počas týchto aktivít trilógiu nedokončíš. Najlepšie ti bude doma, v ponožkách či bez nich.

4. VEČERAJ TÚ ÚDENÚ MAKRELU

Najlepšie je poslať po ňu niekoho iného. Ak si dáš na večeru údenú makrelu, zvýšiš svoje šance na dokončenie trilógie. Keďže okamžite po skonzumovaní tejto ryby nastupujú zložité tráviace procesy, ktoré ti neumožnia tak skoro zaspať, je to pre teba vhodná každodenná večera. Nechaj svoje orgány, ktorým si už doprial dostatočné množstvo tekutín, pracovať a ty sa môžeš venovať písaniu.

5. POPROS PARTNERA, ABY 4 ROKY UMÝVAL RIAD

Ak nemáš partnera, to je dobre, tvoja šanca na dokončenie trilógie práve stúpla.

6. POPROS PARTNEROVO DIEŤA, ABY DOSPELO SKÔR

Svet je zlý. Detstvo krátke. Otvor deťom vo svojom okolí oči a vysvetli im, že sa snažíš dokončiť trilógiu.

7. NECHOĎ DO KOSTOLA ANI NA TRH

Ak budeš chodievať do kostola či na trh, stretneš babičky, ktoré nemali to šťastie dať si niečo patentovať. Je všeobecne známe, že čím horšie babičky počujú, tým viac radšej rozprávajú. Dlhé rozhovory s babičkami znižujú tvoju šancu na dokončenie trilógie. Na to pamätaj.

8. PÍŠ PENTALÓGIU

Dnes je ťažké niečo dokončiť. Školu, tanier bryndzových halušiek, vetu, keď sa už rozprávaš s tou babičkou... Zmeň neúspech na úspech. Dokončená trilógia je len nedokončená pentalógia.

Vyskúšaj a daj vedieť, či zabralo. Veľa šťastia s pentalógiou.